KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Not Ortalamasına Göre Yatay Geçiş Duyurusu-24.07.2020

Akademik Genel Not Ortalamasına Göre Yatay Geçiş Başvuru Koşulları

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Yurt İçi Ve Yurt Dışı Yatay Geçiş Kontenjanları

Kurum İçi Yatay Geçiş Kontenjanları

Yurt Dışında Öğrenim Gören T.C. Uyruklu Öğrencilerle İlgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Kararı

Çift Anadal ve Yandal Kontenjanları (Çift Anadal ve Yandal başvuruları ilgili Fakülte/MYO/YO yapılacaktır.)

(I. öğretimden II. Öğretime geçiş işlemleri için İlgili Fakülte /Yüksekokul/Meslek Yüksekokuluna başvuru yapılacak; II. Öğretiminden I. Öğretime geçişler sistem üzerinden Online yapılacaktır.)

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE İSTENİLEN BELGELER

Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur. Başvurular elektronik ortamda (on-line) olarak yapılacak olup; Posta, e-posta, kargo veya şahsen başvuru kabul edilmeyecektir. Sistem 16:00'da kapanacaktır.


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!... 


1–Öğrenci Belgesi *, (PDF olarak yükleyiniz)

2Not  Döküm Belgesi (Transkript) *, Başvuran öğrencinin eğitim gördüğü Yükseköğretim kurumundan alınacak, (Not Döküm belgesi birden fazla sayfa olması durumunda tüm belgeler taranıp Adobe Reader (PDF) olarak yüklenmesi gerekmektedir.

3–**ÖSYM Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktı **, ** Bu belgeyi Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrenciler ve Tıp Fakültesi öğrencileri yükleyecektir.

4–Disiplin Cezası almadığını belirten belge *, (Not Döküm (Transkript) veya öğrenci belgesinde belirtilmişse bu belgeye gerek yoktur.)  

4–İlk Yüzde On'a girdiğini belirten belge *, (II. Öğretimden I. Öğretime geçiş yapacak ve ilk yüzde onda olan öğrenciler yükleyeceklerdir.)

5**Üniversite Başarı Sıralamasını gösterir belge** ,  (Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Programlarına Başvurabilmek İçin İlgili yılındaki ÖSYS kılavuzlarında yer alan Başarı Sıralamasına sahip olmak) ** Bu belgeyi Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrenciler yükleyecektir.

 Academic Ranking of World University sıralaması için tıklayınız 

QS World University Rankings sıralaması için tıklayınız 

Times Higher Education World University Rankings sıralaması için tıklayınız

 * T.C. Uyruklu Olup Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrencilerin yukarıda istenilen belgelerin Türkçeye tercüman tarafından çevrilmiş olması ve eksiksiz yüklenmesi gerekmektedir. 

** Bu belgeyi Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrenciler yükleyecektir.

Önemli Not: KKTC'de öğrenim gören öğrenciler yatay geçiş başvurusu yaparken 2020-2021 Güz Yarıyılı Not Ortalaması İle Yatay Geçiş Seçeneğin DEĞİL Yurt dışında öğrenim gören T.C. Uyruklu Öğrenciler seçeneğini kullanacaklardır.

 Belgelerin yüklenmesinin sorumluluğu öğrenciye aittir. Evrakların sisteme yüklenmesinde ortaya çıkacak sorunlardan üniversitemiz sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge olması durumunda yatay geçiş işlemi yapılamayacaktır.

 Yatay geçişle alakalı her türlü sorularınızı başvuru yapmak istediğiniz Birime sorabilirsiniz. Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu İletişim Numaraları için Tıklayınız;