KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2019-2020 BAHAR YARIYILI NOT ORTALAMASINA GÖRE YATAY GEÇİŞ BAŞVURUSU DUYURUSU -14.01.2020

Akademik Genel Not Ortalamasına Göre Yatay Geçiş Başvuru Koşulları

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Yurt İçi Yatay Geçiş Kontenjanları (Meslek Yüksekokulları İçin)

Çift Anadal Kontenjanları ve Başvuru İşlemleri (Çift Anadal başvuruları ilgili Fakülte/MYO/YO yapılacaktır.)

(I. Öğretimden II. Öğretime geçiş işlemleri için İlgili Meslek Yüksekokuluna başvuru yapılacak; II. Öğretiminden I. Öğretime geçişler sistem üzerinden Online yapılacaktır.)

ÖNEMLİ NOT: BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLAR BAŞVURULARI SONUÇLANINCAYA KADAR SİSTEME KAYITLI OLAN E-POSTA KUTULARINI KONTROL ETMELERİ GEREKİR. BAŞVURULAR 17.01.2020 CUMA GÜNÜ SAAT:16:00'DA SONA ERECEKTİR.


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!...


BAŞVURU İŞLEMLERİ VE İSTENİLEN BELGELER

 Yatay geçiş için aşağıda istenilen belgeler ile birlikte ONLİNE olarak yapılacaktır.

1Başvurular sistem üzerinden online olarak yapılacaktır. Posta yolu ve elden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2Öğrenci Belgesi,  (PDF olarak yükleyiniz)

3Not  Döküm Belgesi (Transkript), Başvuran öğrencinin eğitim gördüğü Yükseköğretim kurumundan alınacak, (Not Döküm belgesi birden fazla sayfa olması durumunda tüm belgeler taranıp Adobe Reader (PDF) olarak yüklenmesi gerekmektedir.

4ÖSYM Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktısı, (PDF  olarak yükleyiniz)

5–Disiplin Cezası almadığını belirten belge, (Not Döküm (Transkript) veya öğrenci belgesinde belirtilmişse bu belgeye gerek yoktur.)   (PDF olarak yükleyiniz)

6–Ders İçerikleri,  (PDF olarak yükleyiniz)

7Başvuran öğrencinin üniversitesinden alacağı “Yatay Geçiş Yapmasında Sakınca Yoktur” yazısı. (Bu belgeyi yatay geçiş sonuçları açıklandıktan sonra kesin kayda gelirken getirmeniz gerekmektedir.)

 

Önemli Not: Tüm belgeler taranıp Adobe Reader (PDF) olarak yüklenmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden online çevrim yapabilirsiniz veya tarama yaparken pdf olarak tarayabilirsiniz. 

 

Belgelerin yüklenmesinin sorumluluğu öğrenciye aittir. Evrakların sisteme yüklenmesinde ortaya çıkacak sorunlardan üniversitemiz sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge olması durumunda yatay geçiş işlemi yapılamayacaktır.


Meslek Yüksekokulu İletişim Numaraları için;

Üniversitemiz web sayfasına ulaşmak için tıklayınız ( Üniversitemiz Web sayfasında yer alan Akademik Başlığında birimlere ait web sayfaları ve iletişim bilgileri yer almaktadır.)