KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Ukrayna-Rusya Savaşı Nedeniyle Ukrayna'daki Yükseköğretim Kurumlarından Özel Öğrenci Olarak Kayıt Yapmaya Hak Kazanan Öğrencilere İlişkin Duyuru-06.05.2022

Ukrayna-Rusya Savaşı Nedeniyle Ukrayna'daki Yükseköğretim Kurumlarından Özel Öğrenci Olarak Kayıt Yapmaya Hak Kazananlara İlişkin Listeye Erişmek İçin Tıklayınız.


Özel Öğrenci Olarak Kayıt Yapmaya Hak Kazananların Geçici Kayıt İşlemleri 06 Mayıs 2022 Cuma Günü mesai saatleri içerisinde Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında gerçekleştirilecektir. Kayıtlara başvuru şahsen yapılacaktır.


Adaylar geçici kayıt başvuru dilekçesinde talep edilen belgelerden mevcut olanlar ile geçici kayıtlarını yaptıracaklardır. Adayların kalan belgelerini en geç 15 Ağustos 2022 tarihine kadar Başkanlığımıza teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar belgelerini tamamlayamayan adayların geçici kayıtları silinecektir.


Geçici Kayıt Başvuru Dilekçesi için Tıklayınız.


Her ne sebeple olursa olsun ilan edilen tarihte kayıt yaptırmayan adaylar bu haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.


Boş kontenjan kalması halinde geçici kayıt için çağrılacak olan yedek adayların listesi en geç 09 Mayıs 2022 tarihinde ilan edilecek ve yedek adayların geçici kayıt işlemleri 09 Mayıs 2022 Pazartesi günü yapılacaktır. 


Özel Öğrencilik Kayıt Başvuru Belgeleri

1- Apostil Kaşeli Öğrencinin Ukrayna’da kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumunun senatosu veya yönetim kurulunun özel öğrenciliğini kabulüne dair olumlu karar yazısı

2- Apostil Kaşeli Güncel Not Durum - Transkript Belgesi ve Noter Onaylı Tercümesi

3- Güncel Öğrenci Belgesi ve Noter Onaylı Tercümesi

4- Kayıtlı Olduğu Üniversitede Disiplin Suçu Olmadığına Dair Belge ve Noter Onaylı Tercümesi

5- Pasaportun Aslını İbraz Ederek Fotokopisi

6- Son 6 Ay İçerisinde Çekilmiş Vesikalık Fotoğraf (3 Adet)


Belgelerini tamamlayan ve kesin kaydı yapılan öğrenciler 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenime başlayacak olup, dönem başlamadan önce ilan edilen tarihlerde öğrenim harcını yatıracaklardır.

Öğrenim Ücretleri Tablosuna Erişmek için Tıklayınız.