KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2020 YKS Milli Sporcu Yerleştirme Sonuçlarına Göre Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine!-27.10.2020

2020-YKS MİLLİ SPORCU YERLEŞTİRME SONUCU İLE ÜNİSİTEMİZE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

 

KAYIT İŞLEMİ

 

27 Ekim-04 Kasım 2020 tarihleri arasında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğrenci işleri Bürosunda aşağıdaki evraklarla birlikte kayıtları yapılacaktır.

  

Kesin Kayıt İçin İstenen Belgeler:

 1- 2020-YKS Milli Sporcu Yerleştirme sonuç belgesinin çıktısı,

 2- 2008 Yılı ve öncesi ortaöğretim (Lise) mezunları adaylar lise diploması veya diploma yerine geçecek belge,

 3- Tam teşekküllü Resmi veya Özel Hastanelerden alınmış yeni tarihli “BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU BÖLÜMLERİNDE OKUMASINDA SAKINCA YOKTUR.” ifadesi yer alan sağlık kurulu veya tek tabip raporu,

(YÖK'ten salgın nedeniyle rapor alma da zorlanan adaylar için DUYURU)

4- Milli Sporcu Belgesi,


2020-YKS Milli Sporcu Yerleştirme Sonucu  Üniversitemize yerleşen öğrenciler ders kayıtlarını Danışmanları ile birlikte yapacaklardır.


YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERİN DERS MUAFİYET (İNTİBAK) İŞLEMLERİ

1- Ders Muafiyet İşlemleri için öğrencilerin en geç 27 Ekim 2020 tarihine kadar Birim Bölüm Başkanlıklarına başvurmaları gerekmektedir.

        2- Mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu onaylı not döküm belgesi (Transkript)

        3- Mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu derslere ait ders içerikleri

 

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI (HARÇ) ÖDEME HAKKINDA AÇIKLAMA

Birinci öğretim (Gündüz) öğrencileri katkı payı ödemeden ders kayıtlarını yapabileceklerdir. Ancak Üniversitemize kayıt olmadan önce birinci öğretim veya açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı olan öğrenciler ikinci üniversite olarak Üniversitemizde birinci öğretim programına kayıt yaptırmaları halinde kayıt oldukları programa ait öğrenci katkı payını 27 Ekim-04 Kasım 2020 tarihleri arasında kendileri ödemek zorundadır. Katkı payı ödemesi gereken öğrenciler katkı payını 27 Ekim-04 Kasım 2020 tarihleri arasında bulundukları il/ilçeden (VAKIFLAR BANKASI İnternet bankacılığı, Şubelerinden veya ATM'lerinden “Öğrenci numarası ile” ödeyeceklerdir. (Ödemeler sadece Öğrenci No ile yapılmalıdır. Öğrenim Ücretleri Sistem üzerinden bankaya aktarılmıştır.) Katkı payını ödemeyen öğrencilerin 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders kayıtları yapılmayacaktır varsa yapılmış ders kayıtları iptal edileceği için ders ve sınavlara katılamayacak ve öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır. (Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız)

 

 İkinci öğretim (Gece) öğrencileri öğrenim ücretini 27 Ekim-04 Kasım 2020 tarihleri arasında bulundukları il/ilçeden VAKIFLAR BANKASI İnternet bankacılığı, Şubelerinden veya ATM'lerinden “Öğrenci numarası ile” ödeyeceklerdir (Ödemeler sadece Öğrenci No ile yapılmalıdır. Öğrenim Ücretleri Sistem üzerinden bankaya aktarılmıştır.) Öğrenim ücretini ödemeyen öğrencilerin 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları yapılmayacaktır varsa yapılmış ders kayıtları iptal edileceği için ders ve sınavlara katılamayacak ve öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır. 

2020-YKS Milli Sporcu Yerleştirme Sonucu  Üniversitemize yerleşen öğrenciler ders kayıtlarını Danışmanları ile birlikte yapacaklardır.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız

Öğrenci Bilgi Sistemine Girmek İçin Tıklayınız