KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEME VE DERS KAYIT İŞLEMLERİ DUYURUSU-13.09.2019

ÖNLİSANS VE LİSANS  PROGRAMLARINA KAYITLI TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE ! 

1- Üniversitemize kayıtlı olan (1., 2., 3. ve daha fazla yılında öğrenime devam edecek I. ve II. öğretim) tüm öğrenciler (Önlisans ve Lisans programlarına kayıtlı olan) 09– 13 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak zorunlu ve seçmeli derslere ait ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. 


               **Öğrenci Numaranızı bilmiyorsanız, öğrenmek için Tıklayınız...


               ***Ders Kayıt Sayfanızın Üst Sağ Köşesinde Yatırılması Gereken Ücret Miktarı Aşağıdaki Şekilde Görülmektedir.


2Birinci öğretim programlarına kayıtlı olup normal öğrenim süresini tamamlamış olan (Önlisans ve Lisans) öğrenciler ile birinci öğretim veya açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir Yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptıran öğrenciler ikinci programa ait (En Son Kayıt yaptırdığı Yükseköğretim Kurumuna) öğrenci katkı payını,öğrencilerin kendileri ödemeleri gerekmektedir. Bu nedenle katkı payı ödemesi gereken tüm öğrencilerin 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Vakıflar bankası; ATM, Gişe veya Vakıfbank internet bankacılığı (Vakıfbank İnternet bankacılığı olanlar) üzerinden  öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

3- Sağlık alanında ve İlahiyat alanında lisans tamamlama programlarına kayıtlı öğrenciler kayıtlı oldukları lisans programına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Vakıflar bankası; ATM, Gişe veya Vakıfbank internet bankacılığı (Vakıfbank İnternet bankacılığı olanlar) üzerinden  öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

4- 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında yatay geçiş yoluyla Üniversitemize kayıt olan ve katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi gereken öğrencilerimizin 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Vakıflar bankası; ATM, Gişe veya Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden (Vakıfbank İnternet bankacılığı olanlar) öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

5- Uluslararası (Yabancı Uyruklu) öğrenciler, Üniversitemizde kendi imkanları ile öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Vakıflar bankası; ATM, Gişe veya Vakıfbank internet bankacılığı (Vakıfbank İnternet bankacılığı olanlar) üzerinden  öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

6- Engelli öğrenciler: Engelli olduğuna dair sağlık raporunu sunan ikinci öğretime devam eden öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından program süresi ve kayıtlı olunan program sınırlaması olmaksızın engellilik oranı kadar indirim yapılır. Birinci öğretime programlarına kayıtlı olan engelli öğrencilerden program süresi ve kayıtlı olunan program sınırlaması olmaksızın katkı payı alınmaz.

7- Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemesi gereken öğrenciler (Önlisans ve Lisans)  katkı payı/öğrenim ücretini 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında ödemedikleri ve ders kaydı yapmadıkları takdirde 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında ders ve sınavlara katılamaz ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyen ve ders kaydı yapmayan öğrencilerin varsa girdikleri ders ve sınavlar geçersiz sayılır.

DERS KAYDI YAPMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER