Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı2017 DGS Dikey Geçiş Sınavı ile Üniversitemize  ek yerleştirme ile yerleşen adayların kayıtları 07-13 KASIM 2017 tarihleri arasında ilgili Fakültenin/Yüksekokulun öğrenci işleri bürolarında yapılacaktır. Kayıt için adayların şahsen ve aşağıdaki belgelerle birlikte belirtilen süre içinde başvurmaları gerekmektedir.KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- 2017 DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi (internet çıktısı)

2- Önlisans Diplomasının aslı  veya Geçici Mezuniyet Belgesi(aslı)

3- Lise Diplomasının aslı

4- Kimlik fotokopisi

5- 1995 ve öncesi doğan erkek adayların Üniversiteye kaydında sakınca bulunmadığına dair yazı (askerlik şubelerinden alınacak).

6- 6 Adet fotoğraf.

7- İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler için öğretim ücretinin ödendiğine dair belge (Herhangi bir Vakıfbank ATM'si aracılığıyla 07-13 KASIM 2017 tarihleri arasında yatırılabilir. Öğretim ücreti öğrenci numarasıyla yatırılacak olup, http://obs.ksu.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx adresinden öğrenebilirsiniz.

8- Öğrencilerin önlisans programında görmüş oldukları derslere ait onaylı transkript ve bu derslere ait onaylı ders içerikleri.


Kayıt için yukarıda belirtilen belgeleri hazırlayarak kazandığınız Fakültenin/Yüksekokulun Öğrenci İşleri Bürosuna 07-13 Kasım 2017 tarihleri arasında eksiksiz olarak teslim ediniz. Belgeleriniz birim yetkililerince kontrol edilip onaylanarak işlem tamamlanır. 

2017-2018 Öğretim Yılı Öğretim Ücretlerini aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

http://rehber.ksu.edu.tr/icerik_detay.asp?id=10 


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı